Cildim kuru,fondotenimin altına baz olarak hangi nemlendiriciyi kullanmalıyım?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
183 gösterim
3 Kasım 2016 Kuruluk kategorisinde E. sordu
Cildim kuru,nemlendirici arayışı içerisindeyim ağır olmayan ama güzel nemlendiren bir ürün arıyorum.Aynı zamanda makyajımın altına da kullanabileyim istiyorum. Fakat t bölgem kuru değil gibi. Siyah nokta problemim var. Yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca gözenek küçültücü olarak ne önerirsiniz? Ve kuru ciltli olarak cildimi daha da kurutmayacak günlük kullanabileceğim cilt temizleyici öneriniz var mı? Göz çevrem de kuru. Onun için ayrı bir nemlendirici kullanmam mı gerekiyor? Çok soru oldu farkındayım ama toplu olarak almak istediğim için yardımcı olursanız sevinirim. :)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
20 Kasım 2016 Dr. Seçil Uysal (2,160 puan) cevapladı
Sayın Ziyaretçimiz,

Kuru ciltlerde cildi sürekli olarak nemli tutmak en temel bakımdır. Bu sebeple size gece ve gündüz ayrı olmak üzere 2 nemlendirici ürün kullanmanızı ve temizleme için de nemlendirici özellikli temizleyiciler kullanmanızı öneririm.

http://www.dermokozmetika.com.tr/vichy-idealia-ps-isilti-veren-kuru-ciltler-icin-bakim-kremi-50-ml
http://www.dermokozmetika.com.tr/vichy-idealia-skin-sleep-cream-gece-bakim-kremi-50-ml

gibi 2 ayrı krem veya gece ve gündüz kullanımına uygun tek ürün olarak ek olarak anti aging etkisine de sahip olan ekstra kuru ciltler için tasarlanmış Lierac Liftissime Rich Reshaping ürününü de kullanabilirsiniz.

http://www.dermokozmetika.com.tr/liftissime-rich-reshaping-cream-day-night-50-ml

Temizleyici olarak da kuru cilt tipleri için de uygun olan ve temizlerken nemlendiren Vichy Purete Thermale Temizleyici Kremi kullanabilirsiniz.

http://www.dermokozmetika.com.tr/vichy-purete-thermale-temizleyici-krem-125-ml-hydrating-and-cleansing-foaming-cream

Göz çevresi için ayrı bir ürün gerekli olmakla birlikte yaş grubunuz ve şikayet kaynağınızı bilmeden bir öneri yapmak sağlıklı olmayacaktır.

Sağlıklı Günler Dilerim
Dr. Seçil Uysal
...